Haber

AK Parti Trabzon Milletvekili Balta’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla açıklama yaptı.

Balta, mesajında ​​emekleri, sevgi dolu yürekleri ve fedakarlıklarıyla dünyayı güzelleştiren, yaşanır kılan ve insanlığın umudunu yeşerten kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutladığını belirtti.

Cenneti annelerin ayakları altına seren bir dinin mensubu olduklarına işaret eden Balta, “Hem yönetimde hem de ailede onurlu duruşlarıyla örnek olan Hayme annelerinin ve Nene’nin torunlarıyız. İstiklal mücadelemizde yeri geldiğinde emsalsiz kahramanlıklar gösteren civcivler ve Kara Fatmalar.” terimleri kullandı.

Son yıllarda kadınların sosyal, ekonomik ve siyasi alanlarda giderek daha fazla yer aldığını ve toplumsal yaşamda daha aktif rol oynadığını vurgulayan Balta, “AK Parti hükümetleri döneminde kadınlarımızın daha özgür olması için reform benzeri çalışmalara imza attık. hak ettikleri yerdeler ve onurları daha yüksek bir bilinçle algılanabiliyor.Başımızın tacı olan kadınlarımızı gelecek yüzyıla yönelik hedeflerimize kararlılıkla yürürken her alanda daha ileriye taşımaya kararlıyız. Hindi.” değerlendirmesini yaptı.

Kadınların en büyük sorununun şiddet olduğuna dikkat çeken Balta, şunları kaydetti:

“Şiddetin her türlüsü insan onuruyla bağdaşmazken kadına yönelik şiddet asla tasvip edilemez. Sadece ülkemizde değil maalesef tüm dünyada yasal düzenlemelere rağmen devam eden kadına yönelik şiddetin son bulması için” , adlı tedbirler ve güvenlik tedbirleri” dedi. Bunların her bir parçasına çok değerli görevler düşmektedir. Haksızlık, adaletsizlik ve ayrımcılık karşısında kadınların yanında olmak hepimiz için insani bir görevdir. Kalmadıkları bir ortam yaratmak için çalışmalarımızı kararlılık ve hassasiyetle sürdüreceğiz.”

iyidere-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu