Haber

Bursa’daki okullarda 30 bine yakın öğrenciye ücretsiz yemek veriliyor

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) uygulamaları kapsamında fiyatsız yemek hizmetinden Bursa’da 29 bin 654 öğrencinin faydalandığı bildirildi.

Bursa Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya nazaran, MEB öğrencilerin eğitime erişimini artırmak için toplumsal siyasetlerle onları desteklemeye devam ediyor.

Şartlı eğitim yardımından öğrenci burslarına, taşımalı eğitimden fiyatsız yemek imkanına, fiyatsız ders kitaplarından yardımcı kaynaklara çok sayıda proje, kararlı bir formda uygulanıyor.

Bakanlık, bu kapsamda yaptığı çalışmalar sonucunda fiyatsız yemek yiyen öğrenci sayısını 1,5 milyondan 1 milyon 796 bin 985’e çıkardı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Serkan Gür, her mevzuda öğrencilerin yanında olduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Kentimizde 29 bin 654 öğrencimiz fiyatsız yemek hizmetinden yararlanıyor. Bu sayının süratle daha üst çıkması için gayret sarf ediyoruz. Öğrencilerimizin faydalandığı fiyatsız yemek imkanı kapsamında meslek liselerimizin de bu süreçte vazife alması bizleri ziyadesiyle şad etmektedir. Meslek liselerimizde, döner sermaye kapsamında öğrencilerimiz tarafından hazırlanan eserler, beslenme takviyesi olarak öğrencilerimize fiyatsız sunuluyor. Öğrencilerimize fiyatsız yemek imkanının sağlanması noktasında başta Ulusal Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer olmak üzere emeği geçenlere öğrencilerim ismine şükranlarımı sunuyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu