Haber
Bursaspor, Serik Belediyespor Maçı Sonrası PFDK’ya Yönlendirildi
![](https://yumurtalik-haber.com.tr/wp-content/uploads/2023/11/bursaspor-serik-belediyespor-maci-sonrasi-pfdkya-yonlendirildi-LHdypprj.webp)
Bursaspor, Serik Belediyespor maçı sonrası taraftarların kötü tezahürat yapması ve grup halinde sportmenliğe aykırı davranışları nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edildi.
TFF’den yapılan açıklama şu şekilde: “28.10.2023 tarihinde oynanan Serik Belediyespor-Bursaspor TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında Bursaspor Kulübü’nün ‘çirkin ve kötü tezahürat’ yapması nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca ve ‘ 6 oyuncuya sarı kart verildi “Kart alması nedeniyle takım olarak ‘sportmenliğe aykırı davranış’ nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 40’ıncı maddesi uyarınca PFDK’ya sevk edilmesine karar verildi.” – BURSA