Haber

Türkiye Almanya’yı 3-2 mağlup etti

A Milli Futbol Grubu özel maçta Almanya’yı 3-2 mağlup etti. Milli takım antrenörü Vincenzo Montella, “Galibiyetten dolayı çok mutluyuz. Buraya gelen ve bizi destekleyen Türk halkına teşekkür ederiz. Kendimizi uzakta değil evimizdeymiş gibi hissettik.”

Türkiye, özel maçta Almanya’yı deplasmanda 3-2 mağlup etti. Vincenzo Montella, yarışmanın ardından düzenlenen basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu.

Dostluk maçı olmasına rağmen Almanya maçına büyük önem verdiğini belirten Montella, “Almanya topraklarında 72 yıl sonra gelen bir galibiyet var. 2005’ten bu yana içimizde yenemediğimiz bir Almanya vardı. Galibiyetten dolayı çok mutluyum. Buraya gelip bizi destekleyen Türk halkına da teşekkür ediyoruz. Kendimizi deplasmanda değil evimizdeymiş gibi hissettik. Çok mutluyuz. 3 gün sonra çok önemli bir maçımız var. Bunu kazanmak istiyoruz. Maçı bitirir ve grubu birinci bitirir. Oyuncularımı da tebrik ediyorum. Sahada inanılmaz bir takım ruhu sergilediler. O ruh, milliyetçilik duygularının ortaya çıktığı bir ruhtur. Geliyor. Bu, Türkiye’nin DNA’sında olan bir şey. Bugün hiçbir şekilde pes etmeyeceğimizi vurguladık. 1-0 geriye düşmemize rağmen maçı bırakmadılar. Tamamen odaklanmışlardı ve biz de galibiyeti istiyorduk. Asla pes etmediler. Almanya liderlerden biri olacak Avrupa şampiyonasında takımlarımız var.”Onları yendiğimiz için çok mutluyuz” dedi.

“GAZİPLERİ DE YÖNETMELİYİZ”

Soyunma odasında büyük bir mutluluk yaşandığının altını çizen Montella, “Bu mutluluğu yaşamak hepimizin hakkı. Bu, birkaç ay önce başlayan yolculuğun ilk adımları. Halen gelişime açık bir takımım var. En önemlisi bu takım ruhunu elden bırakmamalı ve galibiyetleri yönetmeliyiz. 3 gün sonra maçımız var. O maçı kazanıp lider olmak istiyoruz” dedi.

“GURUR DUYDUM”

Taraftarların kendilerini evlerindeymiş gibi hissettirdiğini belirten Montella, “Çok gurur duydum. Taraftarlar bize evimizdeymiş gibi hissettirdi. Harikanın da ötesinde bir atmosfer vardı. Muhtemelen daha önce de tekrarlamıştım ama yapmamamız lazım.” Takım ruhunu ve milliyetçi duyguları bir kenara bırakın. Yaklaşık 2 yıldır Türkiye’de yaşıyorum. Milliyetçilik duygularınız neler? “Bu kadar yüksek olduğunu biliyorum. Takım ruhundan ve milliyetçilik duygularından vazgeçmemelisiniz. Bunu gösterdiğim için futbolcularımla çok gurur duyuyorum” diye sözlerini tamamladı.

haberbaykan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu