Haber

Twitter’dan ‘X’e geçişe polis engeli

Twitter sosyal paylaşım sitesinin sahibi Elon Musk’ın sitenin logosunu ‘X’ olarak değiştirme kararının ardından şirketin San Francisco’daki genel merkezi dışında Twitter isminin kaldırılması için çalışma başlatıldı. Ancak vinçle başlayan çalışma, polis tarafından bir pürüzle karşılandı. Polis çılgınlığından sonra binanın duvarında sadece “er” harfleri kaldı.

The Verge’e göre gazeteci Justin Sullivan, “San Francisco polisi, çalışma başladıktan kısa bir süre sonra logonun kaldırılmasını engelledi” yazarken, görgü tanığı Wayne Sutton, Elon Musk’ın vinç için izin almadığını söyledi. Sutton, Twitter’da “Twitter adı binadan kaldırılıyordu, ancak Elon Musk sokaktaki ekipman için izin alamadı, bu nedenle San Francisco Polis Departmanı kapanıyor” diye yazdı.

‘BİNA SAHİBİNE HABERDAR OLMADI’ İDDİASI

San Francisco Standard gazetesine konuşan yerel bir polis yetkilisi, olayın bir “yanlış anlaşılma” olduğunu söyledi. Yetkili, “Saat 12.39’da Tenderloin İstasyonu’nda görev yapan polis ekipleri, izinsiz sokağa çıkma ihbarı üzerine 10. Cadde ve Pazar Caddesi sokaklarına intikal etti. Polis, yaptığı incelemeler sonucunda herhangi bir suç işlenmediğini ve söz konusu olayın polisiye bir durum olmadığını belirledi.”

Yerel gazetenin haberine göre polis, bir çalışanın Twitter’dan logoyu kaldırması için talimat aldığını ancak binanın güvenliğine ve durumu sahibine bildirmediğini söyledi. Polisin gelmesiyle vinç bölgeden ayrıldı ve binada sadece “er” ibaresi kaldı.

Elon Musk bahisle ilgili bir açıklama yapmazken, etkinlikten bir gün önce kendi hesabından Twitter binasında yeni ‘X’ logosunun fotoğrafını paylaştı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu